Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uczą i bawią

16 września 1996 | Nauka i Technika | AJ

Multimedia po polsku

Uczą i bawią

W ciągu kilku najbliższych miesięcy na rynku ukaże się kilkanaście multimedialnych programów edukacyjnych i rozrywkowych firmowanych przez nowo utworzoną grupę Optimus S. A. -- Edukacja i rozrywka. Szefowie holdingu widzą w oprogramowaniu tego typu szansę na znaczne zwiększenie obrotów firmy, która ma zresztą ambicję zajęcia pozycji lidera w dziedzinie polskich aplikacji multimedialnych. Czas pokaże, czy zamiary te zostaną zrealizowane, jest natomiast faktem, iż po kilku latach oczekiwania pojawił się u nas wydawca, który w planach ma obszerny pakiet programów edukacyjnych i rozrywkowych, jakie można będzie uruchomić bez wmawiania sobie i dzieciom, że angielskiego trzeba się uczyć przy każdej możliwej okazji.

Firma Optimus Pascal Multimedia S. A. rozpoczyna działalność od wprowadzenia na rynek serii multimedialnych encyklopedii tematycznych, opracowanych we współpracy ze znanym brytyjskim koncernem wydawniczym Dorling Kindersley. Jak przystało na wydawnictwa multimedialne, encyklopedie wykorzystują w treści haseł informacje tekstowe, rysunki, fotografie, zapisy dźwiękowe i sekwencje wideo. Jako pierwsza, w listopadzie br. , ukaże się "Encyklopedia przyrody" będąca przewodnikiem po świecie fauny i flory. Informacje tekstowe uzupełnia ponad 700 zdjęć i ilustracji, 120 minut nagrań dźwiękowych (w tym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 861

Spis treści
Zamów abonament