Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kampania w sprawie równości

16 września 1996 | Styl życia | TW

Kobieta sekretarzem generalnym ONZ?

Kampania w sprawie równości

Equality Now (Równość Natychmiast) , międzynarodowa organizacja kobieca mająca swą siedzibę w Nowym Jorku, nie kryje swego przekonania, że kobieta powinna zająć stanowisko przyszłego sekretarza generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Przed kilkoma dniami organizacja ta rozpoczęła w tej sprawie usilną kampanię wśród 75 krajów świata.

Spośród wielu doskonale kwalifikujących się na to stanowisko kobiet na świecie, Equality Now wybrała sześć kandydatek. Już obecnie ich nazwiska na starannie przygotowanych plakatach, krążą wśród członkiń dwóch tysięcy grup kobiecych na świecie związanych z nowojorską organizacją. W dostarczonych materiałach znajdują się również nazwiska i adresy dyplomatów, którzy do końca roku mają zdecydować, kto zostanie nowym sekretarzem generalnym.

Jak wiadomo, administracja prezydenta Billa Clintona zapowiedziała postawienie ostrego weta w sprawie ponownego wyboru obecnego sekretarza generalnego Boutrosa Boutrosa-Ghali. W obecnej chwili nie pojawiło się jeszcze żadne oficjalnie wysunięte nazwisko jego następcy. Stan ten może potrwać przez kolejne kilka miesięcy,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 861

Spis treści
Zamów abonament