Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie zawsze opłaca się ponosić dodatkowe koszty

08 maja 2012 | Finanse przedsiębiorstwa | kinga żelazek
Co roku kilkanaście firm znika z parkietu
źródło: Rzeczpospolita
Co roku kilkanaście firm znika z parkietu

Opuszczanie giełdy | Spółki najczęściej są wycofywane z parkietu przez głównych właścicieli z powodu niskiej wyceny akcji lub konieczności utrzymania w tajemnicy strategicznych planów

Na giełdę spółki są wprowadzane po to, by pozyskać kapitał. Przy okazji zdobywają rozgłos i większą wiarygodność u kontrahentów. Tylko w tym roku na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) zadebiutowało pięć firm, a na rynku alternatywnym NewConnect aż 27.

Jednak czasami może się okazać, że korzyści z obecności na giełdzie są dla danej spółki niewielkie. Bo na przykład wycena akcji jest zaniżona, płynność papierów bardzo mała, co często przekreśla szanse na pozyskanie nowych środków z giełdy. Po prostu w takiej sytuacji spółce trudno będzie sprzedać akcje z nowej emisji.

A łatwy dostęp do kapitału to główny powód obecności na parkiecie. Gdy jest to niemożliwe, ponoszenie kosztów związanych ze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9226

Wydanie: 9226

Spis treści
Zamów abonament