Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

O złym medykamencie poinformuje chory

08 maja 2012 | Prawo | Katarzyna Nowosielska

Od lipca trudniejsze może być ukrycie przypadków negatywnego działania leków

Za dwa miesiące pacjenci powinni mieć możliwość zgłaszania do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych sygnałów o niepożądanym działaniu farmaceutyków, które zażywają. Teraz tego rodzaju informacje mają prawo przesyłać do producenta tylko lekarze i farmaceuci.  Zmiany przynosi dyrektywa 2010/84/UE, którą 22 września 2010 r. przyjął Parlament Europejski. Na jej implementację kraje członkowskie mają czas do 21 lipca 2012 r. Polsce pozostało zatem bardzo mało czasu, aby przygotować projekt nowych przepisów.

Więcej danych

– Uwzględnianie zgłoszeń od pacjentów to prawdziwa rewolucja. Da szerszy obraz informacji o działaniu leków ich wytwórcom i organom nadzoru – podkreśla Ewa Rutkowska, adwokat z kancelarii Baker & McKenzie. Taki właśnie był zamysł europosłów, którzy przyjęli przepisy, aby zwiększyć w obrocie ilość danych o ubocznych działaniach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9226

Wydanie: 9226

Spis treści
Zamów abonament