Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

08 maja 2012 | Ekonomia | Dział Ekonomiczny

PRZEMYSŁ CIĘŻKI

∑ Marcin Idzik, wiceminister obrony narodowej ds. modernizacji sił zbrojnych, odpowiedzialny m.in. za zakupy i inwestycje armii, przystąpił do konkursu, który wyłoni wiceprezesów zbrojeniowego Bumaru. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, Idzik ma duże szanse objąć stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za handel uzbrojeniem i marketing  holdingu o przychodach przekraczających 2,3 mld zł. Jeśli wiceminister pomyślnie przejdzie konkursową procedurę w Bumarze, złoży urząd wiceszefa resortu obrony – ustaliliśmy w dobrze poinformowanym źródle z MON.    —z.l.

GOSPODARKA

∑ Przychody z prywatyzacji po kwietniu 2012 roku wynoszą w ujęciu kasowym 3 mld 117 mln zł – podał resort skarbu. Łącznie w całym roku do kasy państwa z tego tytułu  ma wpłynąć 10 mld.     —ak

∑ Pion konkurencji w Brukseli przygotował  zmianę przepisów o pomocy publicznej, co ułatwi rządom finansowanie programów pobudzających wzrost gospodarczy. Komisarz Joaquin Almunia przedstawi je we wtorek.

Od kryzysu, od października 2008, do końca grudnia KE pozwoliła krajom Unii użyć 1,6 bln euro na ratowanie banków i 11,7 mld euro pomocy dla firm dotkniętych kryzysem.    —pr, reuters

∑ Zamówienia w przemyśle Niemiec wzrosły w marcu zaskakująco o 2,2 proc. po poprawie o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9226

Wydanie: 9226

Spis treści
Zamów abonament