Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Handel na Słowacji, a składki do KRUS

08 maja 2012 | Prawo i praktyka | Mirosław Klaman

Polski rolnik, który znajdzie popyt na własne produkty za granicą, nie musi się tam przenosić z opłacaniem swoich ubezpieczeń

- Prowadzę w Polsce gospodarstwo rolne, w pobliżu granicy ze Słowacją. Zamierzam zarejestrować działalność gospodarczą w Słowacji, której przedmiotem będzie sprzedaż produktów z mojego polskiego gospodarstwa. Oba biznesy będę wykonywał równocześnie. Czy po rozpoczęciu działalności na Słowacji nadal będę mógł opłacać składki do KRUS? – pyta czytelnik.

Aby odpowiedzieć na pytanie czytelnika, trzeba ustalić przede wszystkim, czy z tytułu prowadzenia tych dwóch działalności (rolniczej w Polsce oraz pozarolniczej na Słowacji) będą do niego miały zastosowanie polskie przepisy prawa o ubezpieczeniach społecznych.

Zagadnienie reguluje prawo unijne, a konkretnie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 883/2004 z 29 kwietnia 2004 r. w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego (DzU UE L 166/1 z 30...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9226

Wydanie: 9226

Spis treści
Zamów abonament