Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zieloną szkołę lepiej sfinansować z funduszu

08 maja 2012 | Prawo | Przemysław Wojtasik

Firma, która funduje wyjazd dzieciom pracowników, nie musi z reguły potrącać podatku od tego świadczenia. Ważne jest jednak, skąd pochodzą pieniądze

Rozpoczął się sezon na zielone szkoły, czyli wycieczki dla uczniów mające oderwać ich od codziennych obowiązków. Koszt wyjazdu może pokryć pracodawca rodzica. To atrakcyjny bonus, tym bardziej że może być zwolniony z podatku.

Możliwości uniknięcia podatku są dwie. Pierwsza to zastosowanie art. 21 ust. 1 pkt 78 ustawy o PIT. Przepis ten wymienia – jako zwolnione z podatku – dopłaty do wypoczynku dzieci i młodzieży do lat 18 zorganizowanego przez podmioty prowadzące działalność w tym zakresie, w formie wczasów, kolonii, obozów i zimowisk, w tym również połączonego z nauką.

Relaks z edukacją

Czy dofinansowanie wyjazdu na zieloną szkołę spełnia wymienione w art. 21 ust. 1 pkt 78 ustawy o PIT warunki? W programach takich wycieczek są – oprócz typowych rozrywek – także zwiedzanie zabytków, spotkania z ciekawymi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9226

Wydanie: 9226

Spis treści
Zamów abonament