Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Konkretny zawód dla ucznia

08 maja 2012 | Życie Warszawy | Marek Kozubal

Praktyki za granicą, nauka pod okiem fachowców z branży i gwarancja pracy – tak zachęcani są gimnazjaliści do wybierania szkół zawodowych. Rusza rekrutacja

Piotr Panek jest uczniem II klasy Technikum Mechatronicznego przy ul. Wiśniowej. Pokazał skonstruowane przez siebie urządzenie: – To projekt generatora wodoru, dzięki któremu można zmniejszyć zużycie paliwa – tłumaczył nam.

Czy po technikum można znaleźć pracę? – Tak. Na przykład w firmach produkujących windy, można pracować przy obrabiarkach numerycznych i produkować m.in. meble albo konstruować urządzenia obronne – dodaje.

– Jesteśmy jedyną na Mazowszu szkołą, która kształci w zawodzie technik analityk. Zainteresowanie tym kierunkiem jest olbrzymie – mówi Jolanta Bińka, kierownik laboratorium z Zespołu Szkół Chemicznych przy ul. Saskiej. Marek Kupiecki, dyrektor tej szkoły, dodaje:

– W Warszawie i okolicach działa około stu laboratoriów m.in. kosmetycznych, w firmach medycznych, a także instytucjach rządowych. Absolwenci mojej szkoły – technicy analitycy – bez problemu znajdują w nich pracę....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9226

Wydanie: 9226

Spis treści
Zamów abonament