Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Atak na wolny rynek

08 maja 2012 | Publicystyka, Opinie | Daniel Hannan
źródło: AP

Propozycje Hollande’a to nic innego jak powrót do socjalizmu znanego z Wielkiej Brytanii lat 70. – twierdzi brytyjski konserwatysta

Francois Hollande chce podwyższyć podatki i stymulować gospodarkę nowymi wydatkami, myśli o dodaniu do paktu fiskalnego przepisów pozwalających na zwiększanie popytu. Tymczasem Francja i Europa mają kłopoty, dlatego że opodatkowanie w Europie jest zbyt wysokie. To zatem nic innego jak aplikowanie lekarstw, które spowodowały chorobę Francji i Europy.

Państwo francuskie pochłania 56 proc. PKB – to jeden z najwyższych wskaźników w świecie zachodnim. Francja nie ma zbilansowanego budżetu od 1974 r. Twierdzenie więc, że rozwiązaniem są interwencje rządowe, jest trudne do udowodnienia. Interweniujemy od dziesięcioleci i to dlatego znaleźliśmy się w tej godnej pożałowania sytuacji.

Idea mówiąca, że politycy zapewnią wzrost gospodarczy, jest przewrotna. Cóż to za fantastyczny wynalazek? Takie myślenie nie jest popularne wyłącznie we Francji. Cała...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9226

Wydanie: 9226

Spis treści
Zamów abonament