Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Inwestycje gotowe, ale tylko w części

08 maja 2012 | Kraj | Agnieszka Stefańska Zbigniew Lentowicz Anna Koper
źródło: Rzeczpospolita

Przyjętego w 2008 roku planu budowy i remontów dróg i torów nie udało się zrealizować nawet w połowie

Jak podaje spółka PL.2012, wartość inwestycji, które miały być gotowe na Euro 2012, wynosi 94,1 mld zł. Już wiadomo, że nie powstaną projekty warte 13 mld zł, głównie realizowane przez państwo, dotyczące dróg i kolei.

Żadna z dróg, którymi według rządowych planów z 2008 roku mieli jeździć kibice, nie powstanie w całości. – Inwestycje drogowe zostaną zrealizowane w 40 proc. Żadne z miast gospodarzy nie będzie mieć z sobą bezpośredniego, nowego połączenia zarówno drogowego, jak i kolejowego – mówi „Rz" poseł PSL Janusz Piechociński, wiceszef Sejmowej Komisji Infrastruktury.

Areny gotowe

W ramach przygotowań do Euro powstały trzy nowe areny (Warszawa, Gdańsk i Wrocław). Stadion w Poznaniu został zmodernizowany.

Dużo emocji budziły inwestycje w stolicy i we Wrocławiu. Stadion Narodowy miał być gotowy na początku maja 2011 r. Termin dwukrotnie przesuwano. Początkowo przyczyną była długa zima 2009/2010. W czerwcu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9226

Wydanie: 9226

Spis treści
Zamów abonament