Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W czasie wymówienia na urlop trzeba pojechać

21 stycznia 2013 | Prawo i praktyka | Karolina Nowak-Różycka

Nie ma żadnych podstaw, aby inaczej traktować tego, kto w okresie wypowiedzenia znalazł się wskutek własnej decyzji, bo odrzucił zmienione warunki zatrudnienia, od tego, z kim firma chce się rozstać definitywnie z własnej woli.

- Czy szef może zobowiązać pracownika, aby wykorzystał zaległy urlop wypoczynkowy, gdy ten nie przyjął wypowiedzenia zmieniającego? – pyta czytelnik.

Odpowiedź na to pytanie wymaga wyjaśnienia podstaw związanych z proponowaną zmianą warunków pracy i płacy. Może ona obejmować np. zakres obowiązków lub obniżać wynagrodzenie i wiąże się z koniecznością modyfikacji umowy o pracę.

W dół lub górę

Gdy dotyczy to warunków, które w opinii pracownika są lepsze niż dotychczasowe, zwykle zmiany dokonuje się za pomocą porozumienia azmieniającego, czyli aneksu do umowy podpisywanego przez obie strony. Natomiast w razie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9441

Wydanie: 9441

Spis treści
Zamów abonament