Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Syn właścicielem firmy, a dla córki pieniądze na podróże

21 stycznia 2013 | Prawo i praktyka

PRZEDSIĘBIORCY | Fundacje i trusty rodzinne proponują zaawansowane sposoby pomnażania zgromadzonych środków materialnych. Pozwalają na zarządzanie nimi w perspektywie wielu lat.

W pewnym momencie każdy przedsiębiorca, któremu udało się zbudować przynoszące dochody przedsiębiorstwo, zaczyna  się zastanawiać co zrobić z dotychczas zgromadzonym majątkiem. Najczęściej pojawiające się pytania to:  jak zabezpieczyć majątek oraz jak przekazać go następcom w taki sposób, by go nie roztrwonili przy minimalnych obciążeniach podatkowych z tytułu darowizny i dziedziczenia.

W omawianym kontekście interesującym rozwiązaniem może być trust lub fundacja, które pozwalają na długofalowe planowanie i zarządzanie majątkiem. Z uwagi na pewną ułomność metod ochrony majątku przewidywanych przez polskie prawo, warto także zwrócić uwagę na zagraniczne instrumenty w postaci fundacji prywatnych i trustów, służących temu celowi.

W statucie fundacji lub w dyspozycji trustowej przedsiębiorca- -założyciel zapisuje swoją wolę i ma w tym zakresie pełną dowolność

W statucie takiej fundacji lub w dyspozycji trustowej przedsiębiorca – założyciel zapisuje swoją wolę. Ma w tym zakresie pełną dowolność. Taki zapis może brzmieć...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9441

Wydanie: 9441

Spis treści
Zamów abonament