Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Była stuletnia czynszówka, ma być świetlica dla dzieci

04 marca 2013 | Nieruchomości | Aneta Gawrońska, Janina Blikowska
W wyremontowanym budynku przy Światowida  dzielnica nie widzi już lokatorów komunalnych
autor zdjęcia: Jakub Ostałowski
źródło: Fotorzepa
W wyremontowanym budynku przy Światowida dzielnica nie widzi już lokatorów komunalnych

Dzielnica wyprowadziła mieszkańców z remontowanej czynszówki przy pl. Światowida. Obiecała lokatorom, że do domu wrócą. Urzędnicy zdanie zmienili.

Drewniany budynek z użytkowym poddaszem stanął na Białołęce w 1915 r. Jak informuje Bernadeta Włoch-Nagórny z białołęckiego ratusza, w domu było osiem małych lokali. – Ostatnio w siedmiu mieszkali lokatorzy komunalni – mówi urzędniczka. W budynku jest też biblioteka.

Kazali remontować

Siedem lat temu do kawalerki przy pl. Światowida wprowadził się pan Stanisław (imię zmienione) z rodziną. – Mieszkanie było w opłakanym stanie – mówi czytelnik. – Brakowało bieżącej wody. Studnia była w ogródku. Nie mogłem czekać, aż dzielnica się zlituje. Na własny koszt wyremontowałem lokal, doprowadziłem wodę i ogrzewanie. Warunki były skromne, ale znośne – opowiada.

Dom jednak niszczał. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w 2010 r. zobowiązał dzielnicę do remontu. Prace miały być wykonane do końca 2011 r. Wiązało się to z koniecznością opróżnienia domu. – Przeprowadzkę mieszkańców udało się nieco opóźnić, ale nie mogliśmy z remontem czekać w nieskończoność – tłumaczy Bernadeta Włoch-Nagórny. ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9477

Wydanie: 9477

Spis treści

Życie Warszawy

Zamów abonament