Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jakie kryteria przyjęcia euro

04 marca 2013 | Ekonomia | Anna Cieślak-Wróblewska
Nasz deficyt wyraźnie spada
źródło: Rzeczpospolita
Nasz deficyt wyraźnie spada
źródło: Rzeczpospolita

Wicepremier Jacek Rostowski proponuje, byśmy w Polsce sami sobie określili wewnętrzne kryteria wejścia do strefy euro. Pomysł się spodobał, same propozycje kryteriów już nie

Euro w Polsce nie będziemy mieli zbyt szybko, to pewne – wynika z toczącej się w kraju debaty. Ale nawet trudno jest określić, czy będzie to za kilka czy może kilkadziesiąt lat. W uściśleniu daty może pomóc najnowszy pomysł wicepremiera, ministra finansów Jacka Rostowskiego.

– Może powinniśmy sami sobie zasugerować własne kryteria gotowości wejścia do strefy euro, nie kryteria przystąpienia, ale takie kryteria gotowości – powiedział w piątek Rostowski.

I to bardzo spodobało się ekonomistom. Mniej przypadły do gustu szczegółowe propozycje samych kryteriów: określony poziom ratingów w porównaniu z przeciętną oceną w strefie euro, poziom długu publicznego niższy od obecnego czy stopa bezrobocia niższa o 2–3...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9477

Wydanie: 9477

Spis treści

Życie Warszawy

Zamów abonament