Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie ma dopłat, zostały promocje

04 marca 2013 | Ekonomia | Aneta Gawrońska
Osiedle Malta Fountain w Poznaniu – rabaty sięgają 20 proc.
źródło: Materiały Inwestora
Osiedle Malta Fountain w Poznaniu – rabaty sięgają 20 proc.
W stołecznej Sakurze metr mieszkania kupimy od 6,6 tys. zł
źródło: Materiały Inwestora
W stołecznej Sakurze metr mieszkania kupimy od 6,6 tys. zł

Zamiast płakać po „Rodzinie na swoim", deweloperzy tworzą własne promocyjne programy. Niektóre firmy mówią o rekordach sprzedaży.

Murapol w styczniu br. sprzedał prawie 60 mieszkań. To cztery razy więcej niż rok temu, kiedy to nabywców znalazło 14 lokali.

– Ten styczeń był rekordowy dla naszej firmy. Świetny okazał się także luty. Łącznie w tych dwóch miesiącach sprzedaliśmy grubo ponad 100 mieszkań, podczas gdy rok temu było to 69 lokali – podaje Michał Sapota, wiceprezes Murapolu. – Jesteśmy pełni optymizmu. Jedyną zagadką będzie zachowanie banków przy udzielaniu kredytów. To bariera ograniczająca popyt na mieszkania – ocenia.

Na co komu protezy

Zdaniem wiceprezesa Murapolu wyniki sprzedaży dowodzą, że programy dopłat, takie jak „Rodzina na swoim" czy zapowiadany „Mieszkanie dla młodych", nie są rynkowi potrzebne.

– To protezy, które wyrządzają więcej szkody niż pożytku. Zamiast nich potrzebny jest długofalowy program oszczędzania w formie kas mieszkaniowych. Państwo premiowałoby odkładających na własny lokal – mówi wiceprezes Murapolu.

Mieszkania tej firmy można dziś kupić taniej, ale obniżki, jak zapewnia Sapota, nie mają związku z wygaszeniem RNS. – Rynek jest konkurencyjny. Aby przyciągnąć klienta, trzeba proponować promocje – tłumaczy Michał Sapota.

Murapol opracował program tzw. wielkiej wyprzedaży. – Kilkadziesiąt dużych mieszkań w gotowych inwestycjach w Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Bielsku, Tychach sprzedajemy od 3,3 do 4 tys....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9477

Wydanie: 9477

Spis treści

Życie Warszawy

Zamów abonament