Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polski mały biznes w minorowych nastrojach

04 marca 2013 | Ekonomia | Aleksandra Fandrejewska
W ciągu dwóch ostatnich lat liczba przedsiębiorców, którzy dobrze oceniają kondycję firmy,  dwukrotnie spadła, natomiast pesymistów – ponaddwukrotnie wzrosła.
źródło: Rzeczpospolita
W ciągu dwóch ostatnich lat liczba przedsiębiorców, którzy dobrze oceniają kondycję firmy, dwukrotnie spadła, natomiast pesymistów – ponaddwukrotnie wzrosła.
źródło: Rzeczpospolita

Tylko co szósta mała i średnia firma spodziewa się poprawy sytuacji w najbliższym kwartale

 

Pogorszenie warunków gospodarowania przewiduje natomiast aż 47 proc. firm. Tak wynika z badania wrocławskiej firmy KerallaResearch Instytut Badań i Rozwiązań B2B (KR), która co kwartał sonduje nastroje w przedsiębiorstwach, gdzie pracuje do 250 osób. Wskaźnik KERNA monitorujący nastroje w mikro, małych i średnich firmach ma najniższą wartość od 2009 r.

– Jeśli na Śląsku obroty rodzinnych firm rzemieślniczych spadły w ciągu roku o 15–25 proc., to nastroje stają się coraz bardziej minorowe – przyznaje Jan Klimek, cukiernik, wykładowca SGH i działacz organizacji rzemieślniczych. – Ludzie tracą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9477

Wydanie: 9477

Spis treści

Życie Warszawy

Zamów abonament