Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Strajkującym wolno już wszystko?

04 marca 2013 | Świat | Piotr Jendroszczyk
Starcia pracowników z policją przed siedzibą firmy Goodyear
źródło: PAP/EPA
Starcia pracowników z policją przed siedzibą firmy Goodyear

Prezydent Hollande pobił właśnie rekord spadku poparcia społecznego, a jego kraj staje się w szybkim tempie kolejnym pacjentem do leczenia przez UE

W kwietniu 2009 roku kilkuset wściekłych robotników firmy Continental zdemolowało prefekturę w Compiégne. Rozładowali swą frustrację po niekorzystnych dla nich cięciach w firmie. Kilku napastników otrzymało początkowo po kilka lat więzienia w zawieszeniu zamienione następnie na kary grzywny. Takich przypadków było i jest we Francji setki. Zdaniem Senatu, wyższej izby parlamentu, powinny być objęte amnestią.

– Jest to zaproszenie dla związkowców do użycia siły i wszelkich radykalnych środków dla wymuszenia swych żądań – udowadniają przeciwnicy takiego rozwiązania.

Ratunek w amnestii

Argumenty te nie przeszkodziły Senatowi w przyjęciu projektu ustawy zgłoszonego przez lewicowe ugrupowanie Jean-Luca Melenchona. Amnestią miałyby zostać objęte wszystkie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9477

Wydanie: 9477

Spis treści

Życie Warszawy

Zamów abonament