Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dla burmistrza nie ma znaczenia, gdzie prowadzony jest handel

24 stycznia 2014 | Dobra Firma | Leszek Jaworski

Biorący do używania stoisko w pasażu handlowym nie jest zwolniony z obowiązku uiszczenia opłaty targowej. Zwolnienie to dotyczy tylko użyczającego, ponieważ to on płaci podatek od nieruchomości.

Sprzedaję odzież w zadaszonym pasażu handlowym. Mam podpisaną umowę użyczenia stoiska, za które użyczający uiszcza podatek od nieruchomości. Asortyment reklamuję przed wejściem do pasażu na prywatnej, a nie gminnej działce. Burmistrz naliczył mi także opłatę targową od terenu przeznaczonego na ekspozycję towaru. Uważam, że powinnam być zwolniona od obowiązku jej zapłaty, ponieważ właściciel płaci podatek od nieruchomości. Czy w tej sytuacji może być naliczona opłata? – pyta czytelniczka.

Tak,

ponieważ opłata targowa jest pobierana bez względu na to, gdzie prowadzony jest handel. Także wtedy, gdy odbywa się on na działce...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9746

Wydanie: 9746

Spis treści
Zamów abonament