Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Branża wciąż na fali

24 stycznia 2014 | Targi 2014 w kraju i za granicą

Ostatnie 20 lat branży targowej minęło na umacnianiu tego sektora. 
Silna branża z roku na rok jeszcze bardziej się wzmacnia. Dziś nie ustępuje jakością reszcie świata.

W ciągu 20 lat udało się nam wprowadzić standardy europejskie – mówi Andrzej Byrt, prezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego, której zadaniem jest integracja środowiska targowego, popularyzacja idei targów i zabieganie o wsparcie we władzach państwowych i samorządowych, środowisku gospodarczym i naukowym.

Na przestrzeni ostatnich 20 lat dokonał się w Polsce spektakularny rozwój przemysłu targowego. Powstało wiele nowych ośrodków targowych, w których rocznie odbywa się kilkaset imprez targowych i wystaw.

– Dorobek samorządu targowego pokazuje, jak targi się zmieniły i jak ważną rolę odgrywają nie tylko jako narzędzie biznesu, ale także w rozwoju regionów – uważa Adam Gabrysiak, wiceprezes PIPT, prezes Abisal. – Martwi mnie jednak słabe wsparcie naszej branży ze strony polityków i  samorządowców. Targi są ważnym narzędziem ożywiającym gospodarkę, dlatego – wzorem państw zachodnich – potrzebują odpowiedniej promocji.

Targi inwestują

Według Pawła Babija, prezesa Inerservis, szerzenie wiedzy o znaczeniu targów dla gospodarki, rozwoju miast i regionów jest niezbędne.

– Chciałbym, aby w tym roku nie rozmawiać o targach językiem hitów i rekordów, lecz aby ich atrakcyjność mierzyć innowacyjnością i traktować je jako ważny i skuteczny sposób promocji gospodarczej – mówi....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9746

Wydanie: 9746

Spis treści
Zamów abonament