Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Historia przyzna rację Tuskowi

24 stycznia 2014 | Kraj | Jacek Nizinkiewicz
Małgorzata Kidawa-Błońska: – Grzegorz Schetyna może dobrze reprezentować Polskę w Parlamencie Europejskim
autor zdjęcia: Jerzy Dudek
źródło: Fotorzepa
Małgorzata Kidawa-Błońska: – Grzegorz Schetyna może dobrze reprezentować Polskę w Parlamencie Europejskim

O reakcji na przemoc w Kijowie, poglądach urzędników i tanich alkotestach – mówi Jackowi Nizinkiewiczowi rzecznik rządu.

Rz: Co polski rząd może zrobić w sprawie wydarzeń na Ukrainie?

Małgorzata Kidawa-Błońska: Sytuacja jest tam bardzo trudna. Rząd premiera Tuska przez ostatnie ponad sześć lat udowodnił, że potrafi skutecznie poruszać się na arenie międzynarodowej. Dziś Polska liczy się w Europie i na świecie. Premier oraz szefowie unijnych instytucji podzielają opinie, że dalsza eskalacja przemocy na Ukrainie jest nie do zaakceptowania. Potrzebne są tam rozmowy i szukanie porozumienia pomiędzy władzą a opozycją.

Czy rząd nie powinien natychmiast zainicjować zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Ukrainy i skłonić do działania przedstawicieli Unii?

W sobotę premier spotyka się z przewodniczącym Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem, by omówić wspólne działania wobec Ukrainy.

Dlaczego premier Tusk naciska na prokuraturę, krytykując decyzję umorzenia śledztwa przeciwko Antoniemu Macierewiczowi w sprawie likwidacji MWSI?

Nie zgadzam się z panem. Naciski i ręczne sterowanie prokuraturą przez polityków odbywało się w IV RP prezesa Kaczyńskiego. Platforma Obywatelska rozdzieliła prokuraturę od polityki, aby zakończyć te szkodliwe praktyki. Ale w sprawie Macierewicza każdy ma prawo postawić pytanie, dlaczego nie ponosi on odpowiedzialności za procesy i odszkodowania, za które musi płacić...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9746

Wydanie: 9746

Spis treści
Zamów abonament