Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Toyota nadal liderem

24 stycznia 2014 | Ekonomia i Rozwój
Volkswagen niemal dogonił już General Motors
źródło: Rzeczpospolita
Volkswagen niemal dogonił już General Motors

Motoryzacja | Japoński koncern pozostał w 2013 r. na czele rankingu największych producentów samochodów na świecie. Nabiera tempa rywalizacja za jego plecami.

Danuta Walewska

Utrzymanie pozycji lidera przez Toyotę nie jest zaskoczeniem. Niespodzianką jest natomiast tempo, w jakim do pierwszego miejsca zbliża się Volkswagen – dziś na trzeciej pozycji. Drugi jest General Motors zdetronizowany przez Toyotę w 2011 r.

Toyota sprzedała w 2013 r. 9,98 mln aut, GM 9,71 mln, a Volkswagen 9,7 mln. Największa rywalizacja będzie się więc toczyć między Amerykanami i Niemcami.

Toyota już wcześniej była liderem światowego rynku. W 2008 r. odebrała tytuł General Motors po 80-letniej dominacji Amerykanów i utrzymała go przez dwa kolejne lata. Straciła tę pozycję po katastrofalnym w skutkach tsunami w Japonii i powodziach w Tajlandii, gdzie koncern ma fabryki....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9746

Wydanie: 9746

Spis treści
Zamów abonament