Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Siły odpłynęły

24 stycznia 2014 | Sport | Krzysztof Rawa
Agnieszka Radwańska i Dominika Cibulkova znają się od dziecka. Najważniejszy ich mecz wygrała wczoraj Słowaczka
źródło: AFP
Agnieszka Radwańska i Dominika Cibulkova znają się od dziecka. Najważniejszy ich mecz wygrała wczoraj Słowaczka

Zmęczona i bezradna Agnieszka Radwańska przegrała półfinał z Dominiką Cibulkovą 1:6, 2:6. Łukasz Kubot i Robert Lindstedt finalistami w deblu.

Chciałoby się szybko zapomnieć o meczu Polki ze Słowaczką, bo żal ściskał serce, gdy dzień po nadzwyczajnym przypływie talentu nastąpił kompletny odpływ sił Agnieszki. Cibulkova rządziła, nawet nie musiała prezentować nadzwyczajnych umiejętności, wystarczyły te, co ma – energia w każdym ruchu, śmiałość zagrań i nieustanny atak z każdego kąta kortu.

Nie wszystko Dominice wychodziło, ale wobec znikomego oporu Polki, wynik zmieniał się szybko i nieubłaganie w jedną stronę. Słowaczka raz grała w półfinale Roland Garros, w 2009 roku, więc doświadczeń z wielkimi meczami nie ma wiele. Może dlatego reagowała tak emocjonalnie na każdą wygraną piłkę i w końcu na dość łatwo wygrany mecz. Każdy widział te 161 cm szczęścia, biegającego, skaczącego i odbijającego piłki z energią, której tak bardzo zabrakło Polce.

– Byłam dzielna, nie było mi łatwo, bo Radwańska jest najlepsza, gdy się broni, ale skupiłam się na własnych odbiciach i udało się – mówiła Cibulkova, gdy już podniosła się z błękitnego kortu po nagłym przypływie szczęścia.

Gdy emocje trochę miną, pewnie pomyśli, że z Na Li też musi być dzielna, a nawet jeszcze dzielniejsza, gdyż Chinka zagra w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9746

Wydanie: 9746

Spis treści
Zamów abonament