Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wkrótce przybędzie szybkich dróg

24 stycznia 2014 | Ekonomia i Rozwój
W budowie lub przebudowie jest ponad 420 kilometrów dróg krajowych
źródło: Rzeczpospolita
W budowie lub przebudowie jest ponad 420 kilometrów dróg krajowych

Infrastruktura | W tym roku w Polsce autostrady wydłużą się o 62 kilometry. O kolejne 192 kilometry urośnie również sieć dróg ekspresowych.

Adam woźniak

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zapowiada oddanie w tym roku do ruchu 312 kilometrów tras szybkiego ruchu. Będą to 62 kilometry autostrad, 192 kilometry dróg ekspresowych oraz 58 kilometrów tzw. głównych dróg przyspieszonego ruchu.

Do kluczowych należeć będą odcinki autostradowe. W II kwartale planowane jest oddanie kierowcom przeszło 19-kilometrowego odcinka autostrady A1 od węzła Włocławek Zachód do węzła Kowal. Będzie to oznaczało możliwość przejechania gotową już trasą od skrzyżowania autostrad A1 i A2 na północ od Łodzi aż do Trójmiasta.

Na tej samej autostradzie pod koniec I kwartału zakończy się naprawa mostu w Mszanie, co pozwoli kontynuować prace budowlane, aby później włączyć do ruchu odcinek o długości 7,5 kilometra od węzła Świerklany do Gorzyczek przy południowej granicy państwa. GDDKiA zakłada uruchomienie tego przygranicznego odcinka w okolicach wakacji.

Z kolei na autostradzie A6 w połowie tego roku oddany zostanie węzeł Tczewska pod Szczecinem.

Wymienią wykonawcę

Na autostradzie A4 na Podkarpaciu zakończy się budowa przeszło 34-kilometrowego fragmentu trasy między Tarnowem (węzeł Krzyż) a Dębicą Pustynia. Dzięki temu będzie można przejechać po A4 jednym ciągiem od granicy z Niemcami aż do Rzeszowa.

Gorzej z kolejnym fragmentem trasy....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9746

Wydanie: 9746

Spis treści
Zamów abonament