Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trudna sytuacja finansowa przedsiębiorcy wyklucza pomoc publiczną

24 stycznia 2014 | Dobra Firma | Leszek Jaworski

Spółka zatrudniająca niepełnosprawnych pracowników, po spełnieniu określonych wymogów, w tym m.in., że nie jest przedsiębiorstwem zagrożonym, może się domagać comiesięcznych transz dopłat ze środków PFRON na dofinansowanie ich wynagrodzeń. Za przedsiębiorcę zagrożonego należy uznać firmę, wobec której ogłoszono upadłość z możliwością zawarcia układu.

Zatrudniam osoby niepełnosprawne. Wystąpiłem do Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych o wypłatę miesięcznego dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych. Urząd wydał decyzję odmowną. Wskazał, że wobec mojej spółki (zaliczonej do kategorii małego przedsiębiorcy) została ogłoszona upadłość z możliwością zawarcia układu. Zatem jest ona w stanie upadłości. Nie zgadzam się z tą decyzją, ponieważ postępowanie układowe nie oznacza jej upadłości. Poza tym sytuacja ekonomiczna spółki po złożeniu wniosku o wypłatę pomocy uległa znacznej poprawie. Czy wydana decyzja jest prawidłowa? – pyta...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9746

Wydanie: 9746

Spis treści
Zamów abonament