Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cyfrowa szkoła tylko na papierze, w realu brakuje sprzętu

24 stycznia 2014 | Prawo | Katarzyna Wójcik

Jedno na dziesięć liceów może nie spełniać wymagań stawianych salom informatycznym. Tak wynika ze statystyk Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Od początku września zajęcia z informatyki muszą być prowadzone w grupach liczących najwyżej 24 uczniów. A przy jednym stanowisku komputerowym może siedzieć jeden uczeń. Zasada ta nie obowiązuje tylko w klasach I–III szkoły podstawowej.

Z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej wynika jednak, że 12 proc. liceów nie spełnia nowych wymagań. Sytuacja w podstawówkach i gimnazjach nie wygląda lepiej, choć nie ma zbiorczych danych, bo urzędnicy skontrolują je dopiero w tym roku.

399 szkół podstawowych w 2012 r. dostało laptopy w ramach pilotażu cyfrowej szkoły

– W styczniu w województwie zachodniopomorskim w 41 szkołach podstawowych i 29 gimnazjach sprawdzano, czy liczba uczniów w grupie nie przekracza liczby stanowisk komputerowych w pracowni. W czterech podstawówkach i trzech gimnazjach stwierdzono ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9746

Wydanie: 9746

Spis treści
Zamów abonament