Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pogarda Niesiołowskiego

24 stycznia 2014 | Publicystyka, Opinie | Filip Memches
autor zdjęcia: Magda Starowieyska
źródło: Fotorzepa
Otoczmy PiS kordonem sanitarnym – apelował na łamach „Rz” polityk PO
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa
Otoczmy PiS kordonem sanitarnym – apelował na łamach „Rz” polityk PO

Negatywne emocje wobec Kaczyńskiego 
i jego partii wyrażane za pomocą drastycznego, obraźliwego słownictwa 
nie zastąpią obiektywnego opisu rzeczywistości – pisze publicysta „Rzeczpospolitej".

Mamy w Polsce do czynienia z konfliktem, który przypomina zimną wojnę domową" – napisał Stefan Niesiołowski w swoim tekście, którego głównym motywem jest apel o otoczenie PiS kordonem sanitarnym. Poseł Platformy Obywatelskiej uważa bowiem – zresztą nie od dziś – że partia Jarosława Kaczyńskiego stanowi zagrożenie dla demokracji i wolności.

Domorosła psychologia

Kłopot polega na tym, że z politykiem PO trudno jest podjąć jakąkolwiek polemikę. Właściwie nie wiadomo, jak Stefan Niesiołowski definiuje demokrację i wolność. Możemy się tylko domyślać, że jako przedstawiciel partii rządzącej po prostu broni politycznego status quo. To poniekąd normalne i zrozumiałe. Jednak aż się prosi dowiedzieć, jakie konkretnie zarzuty stawia poseł Platformy największemu ugrupowaniu opozycyjnemu.

Zamiast uzyskania konkretów możemy tylko przeczytać, że jeśli PiS obejmie władzę, to Polska będzie „niedemokratyczna, skłócona z sąsiadami, wroga wobec Unii Europejskiej, zbankrutowana ekonomicznie i jałowa kulturalnie, rządzona przez propagandystów w stylu stalinowskim i lizusów Rydzyka". Na jakiej podstawie autor tego cytatu tak uważa?

Stefan Niesiołowski bezpardonowo atakuje Jarosława Kaczyńskiego. Ale nie tylko, bo dostaje się mocno i Jarosławowi Gowinowi. Polityk Platformy – podobnie jak wcześniej szef Instytutu Obywatelskiego Jarosław Makowski –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9746

Wydanie: 9746

Spis treści
Zamów abonament