Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Biuro urządzone z rozmachem wyzwala kreatywność

30 stycznia 2014 | Menedżer
Biuro Avis Budget Group,  Green House – budynek Skanska, Budapeszt
źródło: materiały prasowe
Biuro Avis Budget Group, Green House – budynek Skanska, Budapeszt

Firma może ograniczyć liczbę metrów kwadratowych biura przypadających na jednego etatowca, poprawiając jednocześnie warunki pracy.

Arkadiusz Rudzki

Przepisy umożliwiają optymalizację wykorzystania powierzchni i kubatury w biurze. Przemyślana strategia organizacji środowiska pracy sprzyja zarówno oszczędnościom, jak i podnoszeniu komfortu.

Źródło wytycznych

Warunki pracy biurowej regulują m.in. rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej:

∑ z 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe (DzU nr 148, poz. 973) oraz

∑ z 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (tekst jedn. DzU z 2003 r. nr 169, poz. 1650).

Nakładają one na pracodawcę obowiązek organizowania stanowisk w taki sposób, aby spełniały minimalne wymagania bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zasady ergonomii. Zgodnie z nimi na każdego z pracowników jednocześnie zatrudnionych w pomieszczeniach stałej pracy powinno przypadać co najmniej 13 m3 wolnej objętości pomieszczenia, w tym co najmniej 2 m2 wolnej powierzchni podłogi (niezajętej przez urządzenia techniczne, sprzęt itp.).

Gorące biurka

Nowoczesne rozwiązania aranżacji i wyposażenia biur uwzględniają oczywiście standardy opisane w tych aktach prawnych....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9751

Wydanie: 9751

Spis treści
Zamów abonament