Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Amerykanin w Kiszkowie

30 stycznia 2014 | Świat | Jerzy Haszczyński
Sekretarz obrony USA Chuck Hagel, republikański minister  w administracji demokraty Baracka Obamy. Dziadkowie jego matki pochodzą spod Gniezna.
źródło: AFP
Sekretarz obrony USA Chuck Hagel, republikański minister w administracji demokraty Baracka Obamy. Dziadkowie jego matki pochodzą spod Gniezna.

Społeczeństwo. Nie byłoby Chucka Hagela, obecnego sekretarza obrony USA, gdyby pod koniec XIX w. w wielkopolskiej wsi Dąbrówka Kościelna Tomasz Kąkolewski nie poślubił Katarzyny Budnikowskiej.

Jutro sekretarz obrony USA odwiedzi okolicę, z której pochodzą jego pradziadkowie – gminę Kiszkowo koło Gniezna. Będzie to prywatna część rozpoczynającej się dziś wizyty w Polsce. – Oczywiście, takie więzi rodzinne mają wpływ na atmosferę w stosunkach politycznych. Wiemy, że sekretarz obrony jest bardzo z tego powodu przyjaźnie nastawiony do Polski – przyznaje „Rz" szef MON Tomasz Siemoniak.

Do gminy Kiszkowo należą wsie, w których urodzili się pradziadek i prababcia Chucka...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9751

Wydanie: 9751

Spis treści
Zamów abonament