Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Było nieźle, powtórka mało prawdopodobna

30 stycznia 2014 | Moje Pieniądze
Najwyższe zyski przyniosły strategie akcyjne
źródło: Rzeczpospolita
Najwyższe zyski przyniosły strategie akcyjne

W 2013 r. wartość najlepszych portfeli wzrosła o kilkadziesiąt procent więcej niż indeksy giełdowe. W tym roku o tak dobre wyniki będzie trudniej.

jan morbiato

Portfel Akcyjny zarządzany przez Quercus TFI zarobił blisko 52 proc., pokonując swój benchmark (portfel wzorcowy, w tym przypadku jest to indeks szerokiego rynku warszawskiej giełdy WIG) o prawie 44 proc. Drugi w tej grupie Portfel Małych i Średnich Spółek EFIX DM zyskał 38 proc.

Portfele, których zarządzający wzorują się nie na WIG, a na WIG20, wypadły znacznie słabiej. Nieliczne wypracowały więcej niż 10 proc. zysku, ale żaden nie był na minusie. Wszystkim zarządzającym akcjami udało się osiągnąć wyższą stopę zwrotu, niż przyniosłaby inwestycja w duże spółki skupione w WIG20.

Zdaniem ubiegłorocznych liderów, w 2014 r. osiągnięcie tak dobrych rezultatów nie będzie proste.

– Zakładamy, że ten rok będzie trudniejszy od ubiegłego. W zeszłym roku wystarczyło kupić i trzymać dobre akcje małych i średnich spółek. Ceny walorów wielu firm urosły o 100–200 proc. Sytuacja, w której notowania tak wielu spółek tak znacznie zwyżkują, jest raczej nie do powtórzenia w tym roku. W 2014 roku 100--proc. wzrost cen...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9751

Wydanie: 9751

Spis treści
Zamów abonament