Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pełna dopłata do zimowiska zostanie w kieszeni rodzica

30 stycznia 2014 | Prawo i praktyka | Małgorzata Poznańska
Lista płac za styczeń 2014 r.
źródło: Rzeczpospolita
Lista płac za styczeń 2014 r.

Kwota dofinansowania przez pracodawcę zimowego wypoczynku dzieci pracowników jest w całości wolna od składek i podatku, jeśli zostanie sfinansowana ze środków funduszu socjalnego.

Wypłacone pracownikowi dofinansowanie kosztów zimowiska, na które wysyła swoje dziecko, stanowi dla niego przysporzenie finansowe, a co za tym  idzie – przychód ze stosunku  pracy. Jeśli firma przeznacza na to swoje środki obrotowe, pracownik może liczyć na częściowe zwolnienie dopłaty z podatku. Ale ulga składkowa uzależniona jest od tego, aby wypoczynek został sfinansowany z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

Czasem bez składek...

Ze składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe zwolnione są świadczenia opłacone ze środków przeznaczonych na cele socjalne w ramach zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Taka ulga wynika z § 2 ust. 1 pkt 19 rozporządzenia MPiPS z 18...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9751

Wydanie: 9751

Spis treści
Zamów abonament