Czy polską chemię trzeba zmieniać?
Zmiany na ekonomicznej mapie świata, które zaszły w ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci wyraźnie pokazują, iż podstawą stabilnej i szybko rozwijającej się gospodarki jest duży udział przemysłu w PKB kraju. Oczywiście sektory usług czy finansowy stanowią bardzo istotny element struktury dochodu narodowego rozwiniętych gospodarek, ale są to także obszary, które bardzo mocno odczuły niedawny kryzys finansowy.
- Jeśliby szukać fundamentu dobrze funkcjonującego przemysłu, to ciężko nie wskazać na branżę chemiczną. Jej produkcja w znacznej większości (w Polsce ponad 70%) trafia do innych gałęzi gospodarki dostarczając materiałów dla budownictwa, rolnictwa, przemysłu samochodowego czy spożywczego. Ponieważ branże te intensywnie się rozwijają, wprowadzając nowoczesne produkty, to i przemysł chemiczny musi zmieniać się, aby sprostać ich potrzebom i oczekiwaniom.
- Po zmianach roku 1989, polski przemysł chemiczny dostosował się do nowej rzeczywistości, zwiększając produkcję sprzedaną, ...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta