Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przeróbki auta mogą drogo kosztować

08 kwietnia 2014 | Dobra Firma | Tomasz Krywan

Po 1 kwietnia nadal istnieją przepisy określające skutki wprowadzania zmian w pojazdach, dla których przeprowadza 
się dodatkowe badania techniczne.

Przepisy określające konsekwencje wprowadzania zmian w pojazdach samochodowych mają zastosowanie jedynie w przypadku przeróbek w niektórych pojazdach samochodowych. Chodzi o zmiany w tych pojazdach samochodowych, dla których podatnicy obowiązani są przeprowadzać dodatkowe badania techniczne >patrz tabela.

Wspomniane regulacje znajdują się w art. 86a ust. 11 ustawy o VAT. Mają one zastosowanie, jeżeli w jednym ze wskazanych pojazdów samochodowych wprowadzone zostały zmiany, w wyniku których pojazd ten przestaje należeć do jednej z trzech wymienionych grup pojazdów. W takich przypadkach pojazd samochodowy uznaje się za pojazd, który nie jest wykorzystywany wyłącznie do działalności gospodarczej:

1) od dnia wprowadzenia zmian – jeżeli data wprowadzenia zmian jest znana,

2) od okresu rozliczeniowego następującego po okresie rozliczeniowym, dla którego podatnik wykaże, że pojazd samochodowy spełniał wymagania, o których mowa w art. 86a ust. 9 pkt 1 lub 2 ustawy o VAT – jeżeli podatnik jest w stanie wykazać to dla jakiegoś okresu rozliczeniowego,

3) od okresu rozliczeniowego, w którym podatnik po raz pierwszy odliczył podatek naliczony od wydatków związanych z tym pojazdem samochodowym – w pozostałych przypadkach.

Przykład

Na początku kwietnia 2014 r. podatnik Krzysztof Nowak kupił...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9809

Wydanie: 9809

Spis treści
Zamów abonament