Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bez presji na budowę spalarni śmieci

08 kwietnia 2014 | Prawo | Łukasz Kuligowski

ODPADY | Unia Metropolii Polskich chce, by wysypiska nie były traktowane jako regionalne instalacje przetwarzania odpadów komunalnych.

Budowa spalarni śmieci  gdzie się tylko da nie ma sensu. Po jakimś czasie może się okazać, że do recyklingu trafia tyle odpadów, że do spalenia zostanie już niewiele. I takiemu niebezpieczeństwu ma zapobiec propozycja, by instalacje do termicznego przetwarzania śmieci miały charakter ponadregionalny. W ten sposób to, co trzeba spalić, zostanie przewiezione z jednego rejonu do drugiego, gdy w tym pierwszym samorządy uznały, że inwestycja jest nieopłacalna.

Taką propozycję posłom, którzy wkrótce pochylą się nad projektem nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, przedstawiła Unia Metropolii Polskich (UMP).

Rentowne spalarnie

– Na pewno rozważymy przedstawione nam propozycje – zapewnia poseł Tadeusz Arkit, który odpowiada za poselską nowelizację przepisów  ustawy. Tłumaczy, że jest ona przyszłościowa, bo za dziesięć lat może się okazać, że nowe technologie spowodują, iż...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9809

Wydanie: 9809

Spis treści
Zamów abonament