Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

08 kwietnia 2014 | Ekonomia

TRANSPORT

Czeska firma Aero Vodochody sprzeda Irakowi 12 samolotów szkoleniowych L-159  o wartości 200 mln dolarów z zapasów wojskowych – podał rzecznik producenta Martin Danko. Ostateczną zgodę musi wydać resort obrony.

—pr, reuters

MOTORYZACJA

W I kwartale Audi zwiększył dostawy swych aut o 11,7 proc., do rekordowych 412 850, dzięki skokowi o 21 proc. w  Chinach, gdzie pod koniec 2013 r. zaczął montować A3 w Foshan. Mercedes-Benz dostarczył w tym czasie 374 276 aut.     —pr, reuters

TECHNOLOGIE

Korea Aerospace Industries dostarczy  za 416 mln dol. 12  lekkich samolotów bojowych FA-50 siłom powietrznym Filipin. Wersja szkolno-bojowa tego odrzutowca (T-50 Golden Eagle) była oferowana w  przetargu na samoloty szkoleniowe dla polskiej armii. Ostatecznie Siły Powietrzne RP podpisały umowę na dostawę ośmiu lekkich odrzutowców  M-346 Master (wartość 1,2 mld zł ) z włoskim producentem AleniaAermacchi. Armia planuje w przyszłości dokupić kolejne cztery samoloty.     —z.l.

PRZEMYSŁ CIĘŻKI

W marcu zarejestrowano w kraju 1602 nowe ciągniki rolnicze. To o 58 proc. więcej niż w lutym. Producenci maszyn liczą, że po zimowym załamaniu sprzedaży nadchodzi odbicie – informuje firma Martin & Jacob, monitorująca...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9809

Wydanie: 9809

Spis treści
Zamów abonament