Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rodzice zdani na siebie

08 kwietnia 2014 | Publicystyka, Opinie | Olga Komorowska

Gdy rodzice słyszą diagnozę o niepełnosprawności dziecka, stają nagle przed murem, który muszą sami pokonać – pisze ekonomistka.

Wielu z nas miało prawo nie rozumieć determinacji rodziców okupujących sejmowe korytarze. Tymczasem po pojawieniu się w rodzinie niepełnosprawnego dziecka zakłóceniu ulegają niemal wszystkie dotychczasowe przyzwyczajenia. W większości takich rodzin ojcowie podejmują się zdobywania środków materialnych, a matki zajmują się opieką i rehabilitacją dziecka. Niepełnosprawność wymaga większych niż w innych rodzinach zasobów finansowych, a do tego stawia wszystkim jej członkom większe wymagania psychiczne i fizyczne.

Rezygnacja z pracy (lub jej ograniczenie) przez jednego z członków rodziny przy jednoczesnym wzroście wydatków ma negatywny wpływ na sytuację materialną rodziny....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9809

Wydanie: 9809

Spis treści
Zamów abonament