Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Berlin chce nadal dialogu z Moskwą

08 kwietnia 2014 | Świat | Piotr Jendroszczyk
Kanclerz Angela Merkel nie spotyka  się ostatnio  z prezydentem Putinem tak często jak dawniej.  (Na zdjęciu spotkanie  na szczycie G20 w roku ubiegłym  w Petersburgu)
autor zdjęcia: Kay Nietfeld
źródło: DPA
Kanclerz Angela Merkel nie spotyka się ostatnio z prezydentem Putinem tak często jak dawniej. (Na zdjęciu spotkanie na szczycie G20 w roku ubiegłym w Petersburgu)

Kryzys na Ukrainie odsłonił fiasko dotychczasowej polityki Niemiec wobec Rosji.

Nic jeszcze konkretnego nie wiemy poza tym, że kolejna edycja Dialogu Petersburskiego odbędzie się 23 – 24 kwietnia – mówi „Rz" rzeczniczka  forum porozumienia niemiecko-rosyjskiego, jakim jest od lat Dialog Petersburski.   Jest to sztandarowy projekt  z czasów kanclerza Gerharda Schrödera i jego ówczesnego,  a także  obecnego przyjaciela prezydenta Władimira Putina. Ten ostatni  na jednej z pierwszych edycji Dialogu odwoływał się do ducha Rapallo, proponując Niemcom specjalne relacje, podobne nieco do porozumienia z 1922 roku.

Bez ostracyzmu

Mimo kryzysu ukraińskiego  Niemcy nie widzą żadnych  powodów, aby kolejna edycja Dialogu miała nie dojść do skutku. – To pozytywne przesłanie, że Niemcom zależy na utrzymywaniu wzajemnych kontaktów w tak napiętej atmosferze, jak obecna.  Rosja jest nimi obecnie zainteresowana tak jak i dawniej – mówi „Rz" Fiodor Łukianow, redaktor naczelny pisma „Rosja w Globalnej Polityce".

Kolejna edycja Dialogu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9809

Wydanie: 9809

Spis treści
Zamów abonament