Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Skarga z e-skrzynki, a pismo z e-biura

14 października 2014 | Prawo | Agata Łukaszewicz

Już niedługo pisma procesowe w sprawach cywilnych będzie można składać przez internet na elektroniczną skrzynkę podawczą.

agata Łukaszewicz

Dziś pracownicy biur podawczych swoją pracę wykonują głównie ręcznie. Wkrótce wspomoże ich internet. Petycje, skargi, wnioski, np. o zmianę czy przełożenie terminu rozprawy, trafiają masowo do elektronicznych skrzynek podawczych. Te działają już we wszystkich sądach w kraju. Wkrótce za sprawą dalszej informatyzacji do sądu można będzie przesyłać także pisma procesowe w sprawach cywilnych i gospodarczych. E-korespondencja dobrowolna. Pisma będzie można też składać tradycyjną drogą.

Odkorkowanie przez klikanie

W sądach liczą, że elektroniczne biura podawcze odciążą te tradycyjne i przyspieszą przepływ korespondencji w sądach. To kwestia kilku miesięcy. Na początek pilotaż obejmie kilka sądów, w przyszłym roku e-biura mają zadziałać we wszystkich. Tempo zależy od wyniku prac nad...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9966

Wydanie: 9966

Spis treści
Zamów abonament