Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polacy bardziej otwarci na pracę za granicą

14 października 2014 | Ciekawa ekonomia
Mobilność to szansa i zagrożenie
źródło: Rzeczpospolita
Mobilność to szansa i zagrożenie

Ponad ośmiu na dziesięciu z nas chętnie wyjechałoby na saksy.

Anita BłaszczaK

Do prawie 2,2 miliona Polaków pracujących teraz za granicą wkrótce mogą dołączyć kolejni. Bo gotowość do zdobywania zagranicznych doświadczeń (i zarobków) wcale nie maleje, a wręcz rośnie – wynika z najnowszego badania firmy doradczej The Boston Consulting Group, do którego dotarła „Rzeczpospolita".

W globalnej ankiecie BCG, która objęła ponad dwieście tysięcy osób ze 189 państw, Polacy uplasowali się wśród najbardziej mobilnych narodowości. Światowym liderem są tu Pakistańczycy, a w Europie – Francuzi i Holendrzy.

Wolimy na Zachód

– Polacy należą do najbardziej mobilnych narodów świata. Pod tym względem bardzo wyróżniamy się na tle naszego regionu, bo Czesi, Litwini, Węgrzy czy Niemcy zdecydowanie mniej entuzjastycznie podchodzą do pracy za granicą. Ta mobilność może być naszym wielkim atutem, szczególnie jeśli Polacy, którzy wyjeżdżają, będą chcieli w przyszłości wracać do kraju. To wyzwanie, przed którym stoimy – podkreśla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9966

Wydanie: 9966

Spis treści
Zamów abonament