Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tychy muszą trochę poczekać

14 października 2014 | Ciekawa ekonomia
źródło: Bloomberg

Sergio Marchionne | Wiem, że polska fabryka nie wykorzystuje w pełni swoich mocy ani niebywałych możliwości przestawiania się z produktu na produkt i wykonywania naszych nawet najbardziej szalonych pomysłów. Ale będziemy robić wszystko po kolei.

Rz: W spocie reklamowym najnowszego modelu Fiata – X – błękitna pigułka wpada do baku tyskiej „500". Auto nabiera muskułów, wyraźnie się rozrasta. Ale 500x ma być produkowane w fabryce w Melfi. Kiedy taką „viagrę" będzie pan miał dla fabryki w Tychach?

Mam dzisiaj ręce pełne takich pigułek. Ale niestety w tej chwili nie mogę odpowiedzieć na to pytanie. Wiem, że nasza polska fabryka nie wykorzystuje w pełni swoich mocy ani niebywałych wręcz możliwości przestawiania się z produktu na produkt i wykonywania naszych najbardziej szalonych pomysłów. Ale musimy robić wszystko po kolei. Nie jestem dzisiaj w stanie walczyć na wszystkich frontach. W tej chwili mogę powiedzieć: polska fabryka Fiata jest bezpieczna. A konkretnej odpowiedzi na pani pytanie będę mógł udzielić w ciągu 36 miesięcy. Może mnie pani trzymać za słowo.

Rozumiem, że zależy to przede wszystkim od sytuacji na rynku europejskim. Jak więc ją pan ocenia?

Nigdy nie wierzyłem w szybką odbudowę tego rynku, sądzę, że czeka nas wydłużony okres wahań popytu. Niepokoją mnie spory między Francją a Niemcami, rozbieżności co do metod pobudzania gospodarki. Martwię się, że nadal nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9966

Wydanie: 9966

Spis treści
Zamów abonament