Nowoczesne technologie, czyli więcej ryby w rybie
Uczelnie coraz ściślej współpracują z biznesem. Dzięki temu nowe pomysły szybciej są wdrażane w życie.
Na krakowskiej AGH działa Centrum Transferu Technologii. – W jego ramach wydajemy kwartalny newsletter, w którym przedstawiamy ofertę AGH w zakresie najnowszych wyników badań naukowych, zgłoszonych i uzyskanych patentów na wynalazki oraz wywiady z przedstawicielami zespołów badawczych – opowiada Bogdan Stępniowski dyrektor Centrum Transferu Technologii AGH. Dodaje, że Centrum aktualizuje internetową bazę danych o oferowanych nowych technologiach, prezentuje ofertę AGH na krajowych i międzynarodowych seminariach i targach nowych technologii.
– Działania te zgodnie ze swoimi zamierzeniami powinny przełożyć się na uzyskanie dla AGH większej liczby zleceń na wykonanie prac badawczo– rozwojowych oraz na zawieranie kolejnych umów licencyjnych na korzystanie z własności intelektualnej AGH – tłumaczy dyr. Stępniowski. A Bartosz Dembiński, rzecznik uczelni zauważa, że AGH z biznesem i przemysłem żyje w naturalnej symbiozie. – Mamy prawie 300 umów o współpracy oraz setki wspólnych projektów badawczych rocznie – skala współdziałania naukowców z AGH z przedsiębiorcami jest duża. Zarówno uczelnia, jak i firmy, poza zyskiem finansowym, mają tu również zysk w zakresie wiedzy i dostępu do technologii – tłumaczy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta