Ebola i inne cholery
Medycyna | Epidemia w Afryce ciągle przyspiesza. Ale naukowcy ostrzegają: takich katastrof będzie coraz więcej - pisze Krzysztof Urbański.
Najnowsze dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczące eboli w Afryce Zachodniej są dramatyczne. Od ostatniego raportu trzy dni wcześniej liczba zarejestrowanych zakażonych wzrosła o 3 tys. W sumie zakaziło się już 13 703 osoby. Zmarły 4922.
WHO stara się uspokajać: – Odnotowaliśmy wyhamowanie rozprzestrzeniania się wirusa Ebola w Liberii, kraju najbardziej dotkniętym epidemią – powiedział dziennikarzom w Genewie Bruce Aylward, asystent dyrektora generalnego WHO.
Ale naukowcy zajmujący się epidemiologią chorób zakaźnych nie są zaskoczeni takim rozwojem wypadków. „Od ponad 30 lat mamy do czynienia z gwałtownym wzrostem liczby takich zdarzeń" – piszą na łamach „Journal of Royal Society Interface".
Enterowirusy. Gruźlica. Cholera. Odra. Różne odmiany grypy i zapalenia wątroby – to...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta