Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Smartfonem wykonasz nie tylko przelew

22 stycznia 2015 | Moje Pieniądze
Dostęp do banku przez telefon komórkowy staje się już codziennością
źródło: 123RF
Dostęp do banku przez telefon komórkowy staje się już codziennością
Co można zrobić za pomocą aplikacji mobilnej w różnych bankach
źródło: Rzeczpospolita
Co można zrobić za pomocą aplikacji mobilnej w różnych bankach

Aplikacje mobilne | Przekażesz pieniądze, nie znając numeru rachunku odbiorcy. Wykonasz operacje, zlecając je głosem. Podejmiesz gotówkę w bankomacie bez użycia karty.

Anna ogonowska-rejer

Coraz więcej Polaków korzysta z urządzeń mobilnych. Banki doskonalą więc  aplikacje mobilne i rozszerzają zakres usług oferowanych w tym kanale.

Aplikacje wszystkich banków umożliwiają wykonanie przelewu zdefiniowanego (na wcześniej określony numer rachunku) oraz sprawdzenie salda na rachunku. W niektórych bankach dostępna jest funkcja podglądu stanu konta, bez potrzeby logowania się do systemu, za pomocą wskaźnika wyświetlonego na monitorze telefonu. Na przykład w ING Banku można śledzić sytuację na rachunku za pomocą kolorowego paska w widoku logowania.

GPS poszuka placówki

Z kolei Raiffeisen Polbank stwarza możliwość personalizacji ekranu startowego. Osoba korzystająca z aplikacji sama wybiera, które elementy są dla niej ważne i które będą widoczne po zalogowaniu. Na ekranie można umieścić np. procentową wizualizuję stanu wybranego rachunku widoczną przed zalogowaniem.

Aplikacje wielu banków, dzięki wbudowanym w urządzenia mobilne odbiornikom GPS, pozwalają na szybkie dotarcie do oddziału, znalezienie najbliższego bankomatu lub wpłatomatu.

Za pomocą aplikacji na ogół sprawdzimy też kursy walut. W kilku bankach bez problemu założymy również lokatę i doładujemy telefon komórkowy.

Otworzenie konta...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10046

Wydanie: 10046

Spis treści
Zamów abonament