Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dżihadystka z Bonn

22 stycznia 2015 | Świat | Piotr Jendroszczyk
Karolina R. ze swym adwokatem przed procesem
źródło: AFP
Karolina R. ze swym adwokatem przed procesem

Pierwsza Polka oskarżona o wspieranie Państwa Islamskiego.

Karolina R., 25-letnia Polka z Bonn, stanęła wczoraj przed sądem w Düsseldorfie za czynne wspomaganie terrorystów z Państwa Islamskiego. Grozi jej dziesięć lat więzienia. Jak piszą niemieckie media, proces toczy się w specjalnych pomieszczeniach, tzw. bunkrze antyterrorystycznym. To na wszelki wypadek, gdyż w Nadrenii Północnej-Westfalii jest co najmniej 1800 radykalnych wyznawców islamu gotowych na wiele.

Karolina R. jest konwertytką. Przeszła na islam kilka lat temu. Podobnie jak jej rodzice ma podwójne obywatelstwo, polskie i niemieckie. Mieszkała w Bonn, gdzie poznała Farida S., pochodzącego z Syrii salafitę. Wyszła za niego za mąż zgodnie z muzułmańskim obrządkiem. Ma z nim dwuletniego syna, którym opiekuje się w więzieniu. Farid S. walczy w szeregach Państwa Islamskiego, o czym świadczą filmy umieszczone w sieci. Kamery, za pomocą których kręcono podobne filmy,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10046

Wydanie: 10046

Spis treści
Zamów abonament