Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Inspektor transportu drogowego pośpieszył się z karą

28 stycznia 2015 | Dobra Firma | Aleksandra Tarka

Przedsiębiorca nie powinien być karany za przewóz osób bez wymaganego zezwolenia, jeżeli kwestionuje decyzję o jego cofnięciu i sprawa jest już w sądzie administracyjnym. Postępowanie w sprawie kary należy wówczas zawiesić.

Wojewódzki inspektor transportu drogowego nałożył na przedsiębiorcę 8 tys. zł kary za wykonywanie przewozu regularnego bez wymaganego zezwolenia. W uzasadnieniu decyzji wskazano, że w jednej z miejscowości przeprowadzono kontrolę pojazdu należącego do firmy ukaranego, która wykonywała regularny przewóz.  Firma miała zezwolenie wydane przez marszałka województwa. Okazało się, że sprawdzany przewóz nie był realizowany zgodnie z okazanym rozkładem jazdy. Kontrolowany kierowca przyjeżdżał na wyznaczone przystanki niezgodnie z godzinami określonymi w rozkładzie jazdy. Stanowiło to naruszenie przepisów ustawy z 6 września 2001 r. o transporcie drogowym.

Firma się broni

W toku postępowania urzędnicy zmienili jednak zdanie co do kwalifikacji prawnej naruszenia. Ostatecznie przedsiębiorcy zarzucono wykonywanie transportu drogowego bez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10051

Wydanie: 10051

Spis treści
Zamów abonament