Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Energetyka 2015: dobry klimat do zmian

28 stycznia 2015 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

W 2014 roku miały miejsce wydarzenia, które mogą istotnie wpłynąć na przyszły kształt polskiego sektora energetycznego. Bezsprzecznie najważniejszym z nich było utrzymanie ambitnej polityki klimatycznej przez Unię Europejską – pisze prezes Fortum Power and Heat Polska.

Mikael Lemström

 

Podjęta podczas październikowego szczytu Wspólnoty decyzja o wyznaczeniu jednego ambitnego celu redukcji CO2 o co najmniej 40 proc. do 2030 r. ma kolosalne znaczenie dla energetyki zarówno w skali kontynentu, jak i dla poszczególnych państw członkowskich.

W opinii Fortum takie podejście Unii Europejskiej to szansa dla Polski. Wyznaczenie jednego celu klimatycznego może dać polskiej gospodarce impuls, który pozwoli na zdywersyfikowanie miksu paliwowego i rozszerzenie go o nowe, mniej emisyjne źródła energii. Jednak aby do tego doszło, niezbędne jest stworzenie odpowiednich regulacji prawnych. Dlatego należy docenić fakt, że w ubiegłym roku w Polsce zintensyfikowano...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10051

Wydanie: 10051

Spis treści
Zamów abonament