Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Produkt platformopodobny

28 stycznia 2015 | Rzecz o polityce | Filip Memches
autor zdjęcia: Magda Starowieyska
źródło: Fotorzepa

Partia Kaczyńskiego nie może się zmienić

Od porażki PiS w wyborach parlamentarnych w roku 2007 wśród polityków i publicystów toczy się dyskusja nad tym, co musiałoby się z tym ugrupowaniem stać, żeby odzyskało ono ster władzy. Przeważa rzecz jasna opinia, że problemem jest znalezienie pomysłu na poszerzenie elektoratu PiS, a więc przebicie szklanego sufitu około 30 procent poparcia społecznego dla tej formacji.

Władza demoralizuje

Również na łamach „Rzeczpospolitej" pojawiały się rozmaite rady dla partii Jarosława Kaczyńskiego. I tak Michał Szułdrzyński sugerował, że PiS na dobre wyszłaby rezygnacja z jałowego bicia piany na polu wojen kulturowych. Z kolei Marek Jurek i Jarosław Gowin – a więc liderzy małych formacji sprzymierzonych z ugrupowaniem Kaczyńskiego – zaapelowali o stworzenie szerokiego obozu prawicy, w którym znalazłoby się miejsce dla traktowanych dotąd przez tę partię po macoszemu drobnych przedsiębiorców i młodego pokolenia Polaków. Dalej Łukasz Warzecha wskazywał konieczność przezwyciężenia przez PiS...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10051

Wydanie: 10051

Spis treści
Zamów abonament