Uczelnia nie świadczy usług na rzecz konsorcjanta
Przekazanie praw majątkowych do wyników badań przemysłowych i prac rozwojowych w ramach wspólnego przedsięwzięcia dofinansowanego z UE nie podlega VAT.
We wrześniu 2012 r. uczelnia przystąpiła do konkursu na dofinansowanie nowego projektu w ramach programu operacyjnego „Innowacyjna gospodarka". Z regulaminu konkursu wynikało, że beneficjentem dofinansowania może być publiczna organizacja badawcza działająca na rzecz i w imieniu konsorcjanta biznesowego będącego przedsiębiorcą prowadzącym działalność gospodarczą. Konsorcjant biznesowy zobowiązany jest wnieść do projektu wkład finansowy (w wysokości co najmniej różnicy pomiędzy całkowitą wartością kosztów kwalifikowanych a kwotą udzielonej pomocy publicznej) oraz wdrożyć wyniki projektu do własnej działalności gospodarczej (jest to warunek dofinansowania). Zgodnie z warunkami konkursu za wdrożenie wyników badań nie uznaje się sprzedaży tych wyników w celu wprowadzenia ich do działalności gospodarczej innego przedsiębiorcy.
Udział uczelni w realizacji projektu ma charakter niezależnej działalności badawczo-rozwojowej, mającej na celu powiększenie zasobów wiedzy. Pozostanie jej jedynie prawo do publikowania wyników projektu w zakresie odnoszącym się do przeprowadzonych badań, z zastrzeżeniem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorcy. Zachowa ona także prawo do wykorzystania wiedzy zdobytej w ramach projektu do niezależnej działalności badawczo-rozwojowej.
We wniosku o interpretację...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta