Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy łatwiej o uprawnienia

28 stycznia 2015 | Ekspert księgowego | Beata Dzierżanowska

Komisja zaliczy kandydatowi na biegłego rewidenta część egzaminów pisemnych na podstawie tych zdanych na uczelni.

1 stycznia 2015 r. weszły w życie zmiany dotyczące postępowania kwalifikacyjnego dla biegłych rewidentów. Wynikają one z rozporządzenia ministra finansów z 13 listopada 2014 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego na biegłych rewidentów. Zastąpiło ono rozporządzenie o tym samym tytule z 29 grudnia 2009 r.

Rozporządzenie wprowadza pewne ułatwienia w zdobyciu uprawnień biegłego rewidenta.

Zmiany dotyczące procesu kwalifikacyjnego na biegłych rewidentów zostały również spowodowane ustawą deregulacyjną w zakresie przepisów o biegłych rewidentach i ich samorządzie, podmiotach uprawnionych do badania sprawozdań finansowych oraz o nadzorze publicznym.

Dla kogo zwolnienia

Postępowanie egzaminacyjne składa się z czterech sesji egzaminacyjnych, z których każda obejmuje dwa albo trzy egzaminy.

Ułatwienia polegają na tym, że niektóre egzaminy pisemne mogą zostać zaliczone na podstawie zdanych egzaminów uniwersyteckich lub równorzędnych. Egzaminy mogą zostać zaliczone także na podstawie egzaminów zdanych w ramach postępowania prowadzonego przez organ uprawniony do nadawania uprawnień biegłego rewidenta w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej. Zmiana polega na tym, że w razie spełnienia warunków przez kandydata komisja egzaminacyjna musi zaliczyć kandydatowi egzaminy. Dotychczas mogła to...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10051

Wydanie: 10051

Spis treści
Zamów abonament