Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowy sojusz na prawicy

28 stycznia 2015 | Kraj | Marcin Pieńkowski
Krzysztof Bosak  (drugi z lewej) startuje na prezydenta Zielonej Góry  z poparciem Nowej Prawicy, w której  działa m.in. Przemysław Wipler  (po prawej stronie Bosaka)
autor zdjęcia: Jerzy Dudek
źródło: Fotorzepa
Krzysztof Bosak (drugi z lewej) startuje na prezydenta Zielonej Góry z poparciem Nowej Prawicy, w której działa m.in. Przemysław Wipler (po prawej stronie Bosaka)

W Zielonej Górze testują koalicję KORWiN i narodowców.

We wtorek Krzysztof Bosak został zaprezentowany jako kandydat na prezydenta Zielonej Góry, o czym jako pierwsi informowaliśmy w wydaniu internetowym. O to stanowisko będzie się jednak ubiegał nie tylko z ramienia swojej partii, ale komitetu Nowej Prawicy i Ruchu Narodowego.

To pierwszy przypadek sojuszu tych dwóch ugrupowań, ale, jak dowiedziała się „Rzeczpospolita", może być początkiem dalszej, trwałej współpracy.

– Wspólnym startem chcemy pokazać, że pragmatyczna współpraca między naszymi środowiskami jest możliwa – mówi jeden z prominentnych działaczy Ruchu Narodowego. Z naszych informacji wynika też, że wybory w Zielonej Górze mają być również testem, czy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10051

Wydanie: 10051

Spis treści
Zamów abonament