Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Afrykański narkotyk w Polsce

02 września 2015 | Kraj | Grażyna Zawadka

Wraz z napływem imigrantów przemycany jest do Polski dotąd prawie u nas nieznany narkotyk o nazwie khat. CBŚ Policji coraz częściej przechwytuje przesyłki z tą narkotyczną rośliną z Afryki.

Khat, czyli czuwaliczka jadalna, uchodzi za naturalny odpowiednik amfetaminy. Działa na układ nerwowy, powodując euforię, rozluźnienie, daje zastrzyk energii, a przy tym uzależnia. Wyglądem przypomina liście zielonej herbaty.

W tym roku policjanci CBŚP już kilkakrotnie wpadli na trop przesyłek zawierających tę narkotyczną roślinę. Są nadawane w Afryce i u nas odbierane. Docelowo trafiają do miejsc, gdzie są duże skupiska imigrantów z państw afrykańskich, np. Belgii czy Holandii.

– Nie spotkaliśmy się z przypadkiem, by rodzimi dilerzy handlowali khatem, to narkotyk u nas bardzo mało popularny. Jednak wraz z napływem imigrantów z rejonów, w których jest uprawiana ta...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10233

Wydanie: 10233

Spis treści
Zamów abonament